MASZYNY I URZĄDZENIA

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów dostarczamy systemy myjące warsztatowe o szerokiej gamie rozwiązań, różnych parametrach technicznych i przeznaczeniu.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo rozwiązania:

  • przeznaczone do czyszczeniu układów zamkniętych bez konieczności czasochłonnego ich demontażu i montażu
  • stosowane w przemyśle wtryskowym, przeznaczone do czyszczenia kanałów chłodzących. Rozszerzając współprace w segmencie wtryskowym poszerzyliśmy ofertę o stoły do przezbrajania form wtryskowych.
  • indywidualne, projektowane pod potrzeby i uwarunkowania przekazane przez Klienta

Myjka BIO-EKO jest myjką przemysłową specjalnie zaprojektowaną jako urządzenie nakładane na beczkę 200L, do mycia i odtłuszczania części mechanicznych, serwisowych oraz różnych innych detali wymagających usunięcia zabrudzeń smarnych i olejowych. Wykonana jest z wysokiej klasy materiałów odpornych na działanie korozji i preparatów myjących. Konstrukcja pozwala na łatwość wymiany płynu w opakowaniu i umieszczenia urządzenia w dowolnym miejscu na warsztacie lub hali produkcyjnej. Tego typu rozwiązanie zalecane jest przez SANEPID i PIP. Płyn podaje elektro pompka poprzez układ przewodów zakończonych pędzelkiem. Urządzenie pozwala operatorowi na łączenie działania mechanicznego pędzla wraz z reakcją chemiczną rozpuszczalnika, co powoduje szybsze i skuteczniejsze czyszczenie.

1
2

Myjka BIO-STANDARD jest myjką przemysłową specjalnie zaprojektowaną do mycia i odtłuszczania części mechanicznych, serwisowych oraz różnych innych detali wymagających usunięcia zabrudzeń smarnych i olejowych. Wykonana jest z wysokiej klasy materiałów odpornych na działanie korozji i preparatów myjących. Konstrukcja pozwala na łatwość wymiany płynu w opakowaniu i umieszczenia urządzenia w dowolnym miejscu na warsztacie lub hali produkcyjnej. Płyn podaje elektro pompka poprzez układ przewodów zakończonych pędzelkiem. Urządzenie pozwala operatorowi na łączenie działania mechanicznego pędzla wraz z reakcją chemiczną rozpuszczalnika, co powoduje szybsze i skuteczniejsze czyszczenie.

4
3

Myjka BIO-LUX jest myjką przemysłową ze specjalnie zaprojektowanym pneumatycznym systemem mycia przyspieszającym mycie elementów, optymalizacją pracy operatora i znaczącego zmniejszenia zużycia rozpuszczalnika oraz kosztów jego utylizacji. Wykonana jest z wysokiej klasy materiałów odpornych na działanie korozji i preparatów myjących.

W urządzeniu wyróżniamy dwie konfiguracje:

1. Pozwala operatorowi na łączenie działania mechanicznego szczotki wraz z reakcją chemiczną rozpuszczalnika, co powoduje szybsze i skuteczniejsze czyszczenie i na mechaniczne czyszczenie rozpuszczalnika w trakcie pracy.

2. Mycie zanurzeniowe z dodatkiem mikro bąbli. Ta konfiguracja pozwala na dokładne czyszczenie nawet najbardziej zabrudzonych części dzięki mikroskopijnemu pobudzeniu wytworzonemu przez sprężone powietrze. To rozwiązanie pozwala na niewiarygodną optymalizację czasu, ponieważ operator może wykonywać inne zadania.

Agregat BIO-UNIT to doskonałe rozwiązanie do czyszczenia układów zamkniętych z kamienia, korozji i innych zabrudzeń bez konieczności czasochłonnego demontażu.
Wystarczy tylko podłączyć urządzenie do układu za pomocą rury zasilającej i powrotnej. System rozpocznie pompowanie płynu czyszczącego przez układ i czyszczenie jego wnętrza bez konieczności demontażu. Proces czyszczenia jest praktycznie bezobsługowy. BIO UNIT dostosowany jest do szczególnych wymagań przy czyszczeniu kanałów chłodzących w formach wtryskowych i zwiększa wydajność produkcji. Agregat wyposażony jest w manualny system zmiany kierunków przepływu, który może pomóc wypłukać rozpuszczone zabrudzenia. Zmiana kierunków jest inicjowana ręcznie poprzez przekręcenie dwóch zaworów kulowych.

3
4

Stół do przezbrajania form wtryskowych

OSKAR 3000 jest stołem przeznaczonym do przezbrajania, przeglądu, serwisu i naprawy form wtryskowych. Stół wykonany jest z wysokiej klasy materiałów oraz odpowiednio dobranych normaliów pozwalających na łatwą obsługę i bezawaryjność.

OSKAR 3000 może zostać zainstalowany (umieszczony) wszędzie tam, gdzie potrzebne jest ułatwienie i skrócenie czasu pracy przy formach wtryskowych.
Stół składa się z dwóch połówek (część stała i część ruchoma). Część ruchoma stołu (na specjalnych prowadnicach) pozwala na łatwe rozsunięcie/otwarcie formy.

OSKAR 3000 wyposażony jest również w płyty obrotowe, dzięki którym po rozsunięciu narzędzia można obrócić obie połówki formy o np. 90º bezpośrednio w stronę serwisanta, co ułatwia dostęp do środka formy w celu np. wymiany wkładek, naprawy itp.

OSKAR 3000
OSKAR 3000 2

Rozwiązania indywidualne

W celu maksymalizacji procesu czyszczenia oferujemy również rozwiązania indywidualnie dostosowane do potrzeb naszych Klientów. Połączenie siły czyszczenia naszych produktów z urządzeniami myjącymi zaprojektowanych i wykonanych przez naszą firmę pozwala na usprawnienie, które przekłada się na ograniczenia kosztów.

Rozwiązujemy problemy naszych klientów kompleksowo, proponując optymalną technologię, budując urządzenia o wymaganych parametrach korzystając z najnowszej wiedzy. Chcesz zoptymalizować swój proces mycia, odtłuszczania i czyszczenia? Skontaktuj się z nami, a my dobierzemy preparat i zaprojektujemy odpowiedni system mycia.

BIO-EARTH SP. Z O.O.